Těhotenství týden po týdnu – 39. týden těhotenstvíZřejmě ani nebylo nutné dávat Vám rady, abyste co nejvíce odpočívaly, neboť ve Vašem stavu si relaxaci a klid ráda dopřeje i ta nejaktivnější žena. Předchozí – 38. díl seriálu „Těhotenství týden po týdnu“, Vám ale poskytl i další rady a doporučení. Dnes už je tu pro Vás předposlední díl, tak neváhejte a čtěte, pokud již nejste na cestě do porodnice!

Těhotenství týden po týdnu - 39. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 39. týden těhotenství

39. týden těhotenství

Miminko je ve 39. týdnu těhotenství již pěkně baculaté a připravené rozhlédnout se po světě. Vy si zřejmě už také nepřejete nic jiného. Pokud musíte cestovat, například dojíždět na kontroly ke gynekologovi, dbejte zvýšené opatrnosti. Pohybujete-li se autem, což se zdá z mnoha pohledů jako nejvýhodnější, nepodlehněte pověrám, že je nebezpečné poutat se bezpečnostním pásem. Naopak! Je nutné jej použít. Bezpečnostní pás však veďte pod zvětšeným břichem, a nikoliv přes břicho. Pokud se potýkáte s tím, že se zdá krátký, zkuste si posunout sedadlo, sedíte-li vepředu.

reklama

Co se děje ve 39. týdnu těhotenství?

Miminko je připravené podívat se na svět. Jeho růst se zpomaluje a připravuje se na narození. Stále však probíhá vyzrávání jeho nervových buněk a obalování nervových vláken.

Tento vývoj neustane ani po porodu, bude nadále pokračovat. Mozek vašeho děťátka je dostatečně zralý na to, aby mohl řídit životní funkce zajišťující jeho přežití. Má vyvinutý sací a uchopovací reflex. Ručičkou by dokázalo silně zmáčknout prst.

Vaše hormony navíc mohou způsobit, že genitálie miminka jsou v porovnání se zbytkem těla větší. Po porodu se však „znormalizují“.

39. týden těhotenství je u konce

Děložní čípek je měkčí a tenčí. Připravuje se otevřít tak, aby jím mohla při porodu projít hlavička miminka. Začít rodit můžete prakticky kdykoliv. Začátek porodu je poznat podle silnějších kontrakcí a jejich pravidelným opakováním. Jejich intervaly mohou být ponejprv dlouhé, pak se zkracují. Jestliže přichází v deseti až pětiminutových intervalech, odeberte se do porodnice. To udělejte i v případě, že vám odteče plodová voda. Neváhejte ani, když byste dlouho necítila pohyby plodu, měla krvácení, silné bolesti břicha nebo hlavy a dvojité či neostré vidění.
Miminko už měří asi 51 centimetrů a váží 3,2 kilogramu.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 39. týden těhotenství, 39 týden těhotenství, 39 tt, 39 týden, 39. týden, třicátýdevátý týden těhotenství, třicátý devátý týden těhotenství, třicátýdevátý týden, třicátý devátý týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"39 týden těhotenství (1133)", "těhotenství 39 týden (87)", "39 tt (31)", "39 týden (25)", "39tt těhotenství (15)", "39tyden tehotenstvi (14)", "39tt (11)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 3 + 15 ?
Please leave these two fields as-is: