Těhotenství týden po týdnu – 38. týden těhotenstvíUž máte přichystanou výbavičku pro miminko? Pokud ne a nevíte si rady, přečtěte si předcházející – 37. díl seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Už se nám to blíží, takže milé maminky, pěkně odpočívejte a přečtěte si další díl našeho seriálu.

Těhotenství týden po týdnu - 38. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 38. týden těhotenství

38. týden těhotenství

Odpočívejte a odpočívejte. Spěte, kolik můžete. Není však nutné dlít celé dny doma. Procházky do přírody vás také nabijí pozitivní energií, ale sama se nikde nepotulujte. Vezměte kamarádku, maminku nebo partnera jako doprovod. A nezapomeňte na nabitý mobilní telefon. Vždyť začít rodit můžete každou chvilku.

reklama

Prosakuje-li vám z prsou kolostrum, je to normální. Může se tak stávat i v noci. Stačí si do podprsenky vložit speciální prsní vložky. Ty koupíte v drogerii nebo lékárně. Stejně je bude nutné přibalit do tašky s věcmi do porodnice pravděpodobně také spolu s mateřskými vložkami. S sebou budete potřebovat ještě průkazku zdravotní pojišťovny, těhotenskou průkazku, občanský průkaz, oddací list (svobodné svůj rodný list a případně souhlasné prohlášení rodičů o určení otcovství, které je potřeba předem učinit společně na matrice).

Co se děje ve 38. týdnu těhotenství?

Miminko je ve 38. týdnu těhotenství plně vyvinuté a připravené na porod. Většina lanuga, prvních chloupků již opadala. Děťátko je však stále kryto vernixem, mázkem, který také usnadní proklouznutí porodními cestami. Varlata chlapečků již sestoupla do šourku, děvčátkům velké stydké pysky překrývají malé stydké pysky, což je znakem donošenosti plodu. Miminko má střeva naplněná smolkou, první stolicí, která vyjde ven až po porodu.

38. týden těhotenství je u konce

Miminko zase povyrostlo. Měří zhruba půl metru a váží více než tři kilogramy. Již zřejmě docházíte také na ambulanci do porodnice, kde budete pravděpodobně i rodit. Lékaři se soustředí na anamnézu a vyšetří vás. Sem budete chodit až do porodu pravidelně. Váš lékař bude nyní odhadovat, jakým tempem se blíží váš porod. Měřit bude dilataci čípku. Vy sama si již nepřejete zřejmě nic jiného, než aby závěrečné okamžiky přivedení potomka na svět, byly již za vámi.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 38. týden těhotenství, 38 týden těhotenství, 38 tt, 38 týden, 38. týden, třicátýosmý týden těhotenství, třicátý osmý týden těhotenství, třicátý osmý týden, třicátý osmý týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"38 týden těhotenství (1515)", "těhotenství 38 týden (126)", "38 tt (58)", "38 tt těhotenství (29)", "38tt těhotenství (25)", "porod v 38 týdnu těhotenství (17)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 15 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: