Těhotenství týden po týdnu – 37. týden těhotenství36. díl seriálu „Těhotenství týden po týdnu“ nám prozradil, že hlava miminka už může narážet na děložní čípek, neboť se nachází ve Vaší pánvi. Dnes Vám milé maminky poradíme s výbavičkou pro miminko.

Těhotenství týden po týdnu - 37. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 37. týden těhotenství

37. týden těhotenství

Už máte připravenou výbavičku pro miminko? Dá se předpokládat, že zcela jistě. Za týden už můžete klidně rodit, i když plánovaný termín máte až za týdny tři. Takže sadu oblečení máte už vypranou ve speciálním pracím prostředku na miminkovské prádlo.

reklama

Pokud kupujete věci nové, a nejste-li zrovna rodiče pomenšího vzrůstu, nepořizujte děťátku množství věcí v nejmenších velikostech.

Sady oblečků s čísly 50, 52 a 54 byste nemuseli vůbec využít. Zato na větší dupačky a body dojde zcela určitě. Některé porodnice dokonce nepřipouští, abyste oblékali miminko do svého oblečení, a poskytnou vám na dočasný pobyt košilky své.

Co se děje ve 37. týdnu těhotenství?

Miminko tloustne a tloustne. Možná se vám zdá, že se již několik týdnů opakujeme. Ale je tomu tak. Soustředí se především na vytváření zásob tuku v podkoží. Do porodu mu zbývá nabrat ještě půl kilogramu. Na hrudníku se z prohlubní mírně vyklenuly prsní bradavky, které jsou přibližně stejné u holčiček i chlapečků.

37. týden těhotenství je u konce

Pokud se vám tak již nestalo, dochází ve 37. týdnu těhotenství k poklesu dělohy, kdy se hlavička mimča usídlí v pánvi, a tak se vám i lépe dýchá. Kdyby se miminko narodilo nyní, zřejmě by nemělo žádné komplikace.

Miminko je na konci 37. týdne těhotenství dozrálé. Jeho tělíčko s hlavou měří asi 35cm, počítáme-li i nožičky, pak je dlouhé přes 48 centimetrů. Váží necelé tři kilogramy.

Výjimečně jsou některá miminka již nyní mnohem těžší a větší. Obvykle je to dáno geneticky. Nyní je zcela možné, že jste přestala přibírat na váze.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 37. týden těhotenství, 37 týden těhotenství, 37 tt, 37 týden, 37. týden, třicátýsedmý týden těhotenství, třicátý sedmý týden těhotenství, třicátýsedmý týden, třicátý sedmý týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"37 tyden tehotenstvi (1576)", "37 tt (179)", "těhotenství 37 týden (113)", "37tt (92)", "37 týden těhotenství pohyby (25)", "37 tt těhotenství (23)", "37tt těhotenství (18)", "těhotenství 37tt (17)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 12 + 9 ?
Please leave these two fields as-is: