Těhotenství týden po týdnu – 36. týden těhotenstvíVe 35. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“ jsme Vám doporučili nosit na spaní podprsenku se širokými ramínky, která kupodivu ulehčí Vašim zvětšeným prsům. Jak je na tom Vaše tělo 4 týdny před koncem těhotenství? Pojďte si o tom přečíst s námi!

Těhotenství týden po týdnu - 36. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 36. týden těhotenství

36. týden těhotenství

Oteklé tělo, protože zadržujte tekutiny, bolesti nohou, obtížné dýchání. Možná vás píchá a bodá v pánvi, jak se uvolňují vazy, a vy se připravujete na porod. To jsou možné potíže, které vás ke konci těhotenství mohou potkávat. Už asi chodíte na kontroly k lékaři týdně.

reklama

Váš gynekolog odebere ve 36. týdnu těhotenství stěry z pochvy, aby zjistil, jestli netrpíte streptokokovou infekcí, kterou by se při průchodu porodními cestami mohl nakazit plod.

Hlava miminka je již pravděpodobně ve vaší pánvi a může narážet na děložní čípek, což se dá pocítit, když si sednete.

Co se děje v 36. týdnu těhotenství?

Miminko nabralo množství tuku, a tak přibralo na váze. Zesílily podkožní tukové tkáně. První chloupky, lanugo, opadávají, naopak vlasy, řasy a obočí rostou. Kosti děťátka jsou pevné, ale pružné. Především lebka musí být připravená na porod. Švy lebečních kostí nejsou pevné a při průchodu porodními cestami se budou moci překrýt. Proto některá děťátka mají po narození zúženou hlavičku, což se rychle spraví. Pružná lebka také umožní růst mozku po porodu.

36. týden těhotenství je u konce

Zřejmě pociťujete kolem 36. týdne těhotenství čím dál častěji a intenzivněji stahy dělohy. Stále se však pravděpodobně jedná o nepravidelné cvičné kontrakce.

Děložní hrdlo se před porodem zkracuje a koncem týdne tak hlavička děťátka žen, které již rodily, sestupuje do pánve.

Miminko měří od hlavičky k zadečku asi 34 cm, celkem je dlouhé 41 centimetrů. Děťátko váží asi 2,7 kilogramu a přibírá asi čtvrt kila týdně.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 36. týden těhotenství, 36 týden těhotenství, 36 tt, 36 týden, 36. týden, třicátýšestý týden těhotenství, třicátý šestý týden těhotenství, třicátý šestý týden, třicátý šestý týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"36 týden těhotenství (1831)", "těhotenství 36 týden (157)", "36 týden (42)", "36 tt (31)", "třicátý šestý týden těhotenství (30)", "36 tt těhotenství (25)", "36tt tehotenstvi (24)", "36 týden těhotenství porod (22)", "porod v 36 týdnu (16)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 5 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: