Těhotenství týden po týdnu – 35. týden těhotenstvíMiminko roste a sílí, jeho pohyby jsou silné a znatelné přes břicho. Více jste si mohly přečíst ve 34. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Pojďte a pohodlně se usaďte k dalšímu pokračování.

Těhotenství týden po týdnu - 35. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 35. týden těhotenství

 

reklama

35. týden těhotenství

Uf, uf, to si funíte. Možná, že je vaším přáním, abyste už konečně porodila. Je to zcela běžný pocit. Vaše děloha je ve 35. týdnu nejvýše z celého těhotenství. Dítě vměstnané do útrob způsobuje potíže při dýchání. Může se vám zdát, že se nemůžete nadechnout pořádně, a to přestože jste v klidu.

Při chůzi musíte občas i zastavit a odpočinout si. Pálí vás žáha. S blížícím se porodem však děloha poklesne a vám se trochu uleví.

Vrchol dělohy nyní dosahuje 35 centimetrů, měřeno do spony stydké kosti.

Co se děje v 35. týdnu těhotenství?

Miminko tloustne, tvoří si tukové zásoby až rychlostí čtvrt kilogramu za týden. Přitom zároveň roste. Většina vnitřních orgánů již funguje, ty, co ne se připravují na start práce po porodu. Děťátko se ve 35. týdnu těhotenství již moc nehýbe, neboť je v dosti stísněném prostoru. Hlavu má ohnutou tak, že se brada dotýká hrudníku. Stejně tak nemohou být napřímená ani záda či narovnané končetiny. Ty jsou překřížené.

35. týden těhotenství je u konce

Některé z vás mohou mít prsa neobvykle veliká. Jste u konce těhotenství, tak se může stát, že je máte až dvojnásobná. Je vhodné nosit podprsenku s širokými ramínky na noc.

Od 36. týdne těhotenství vás letecké společnosti nevezmou na palubu. Obecně se nedoporučuje ve třetím trimestru cestovat letadlem vůbec, a to kvůli tlakovým změnám, které by mohly způsobit předčasný porod, a vyššímu riziko trombóz.

Miminko kolem 35. týdne těhotenství měří od hlavy k zadečku 33 cm, s nohama 46 centimetrů. Váží asi 2,5 kilogramu. Do porodu přibere ještě kilo. Vy „máte nahoře“ něco mezi 11 a 14 kilogramy.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 35. týden těhotenství, 35 týden těhotenství, 35 tt, 35 týden, 35. týden, třicátýpátý týden těhotenství, třicátý pátý týden těhotenství, třicátý pátý týden, třicátý pátý týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"35 týden těhotenství (1845)", "těhotenství 35 týden (166)", "porod v 35 týdnu (67)", "35 tt (64)", "35 týden těhotenství porod (61)", "35 tt těhotenství (49)", "porod ve 35 týdnu (44)", "třicátý čtvrtý týden těhotenství (41)", "třicátý pátý týden těhotenství (38)", "35tt tehotenstvi (37)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 8 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: