Těhotenství týden po týdnu – 33. týden těhotenstvíPoslední přípravy výbavičky pro miminko jsme Vám připomněly v předchozím – 32. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Přečtěte si co se děje ve 33. týdnu těhotenství.

Těhotenství týden po týdnu - 33. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 33. týden těhotenství

33. týden těhotenství

Do těhotenské poradny nyní chodíte na pravidelné kontroly, kdy vám kromě čísla, které ukazuje osobní váha, kontrolují krevní tlak, vyšetřují moč a sledují otoky. Kromě toho lékař sleduje porodní cesty, děložní čípek.

reklama

Možná vám již pupík kolem 33. týdne těhotenství vyčnívá ven. Zřejmě jste přibrala něco kolem třinácti kilogramů.

Nelekejte se zas tak moc, nyní už tak rychle přibírat nemusíte. A po porodu můžete odečíst tři až čtyři kilogramy na miminko, něco na placentu a plodovou vodu a plodové obaly. Přírůstek na váze tvoří také zvýšený objem krve a celkový objem vody v těle, zvětšené prsy a děloha.

Co se děje ve 33. týdnu těhotenství?

V době 33. týdne těhotenství má miminko v děloze už ustálenou polohu. Ovšem i když je hlavičkou nahoru, ještě pořád existuje možnost, že se samo otočí. Stále se soustřeďuje na shromažďování tuku a vytváření dostatečného množství surfaktantu. Rovněž sílí jeho kosti. Proto je třeba zařadit do své stravy dostatek potravin obsahujících vápník, jako jsou mléko a jogurty. Správná výživa v těhotenství je důležitá jak pro Vás tak pro miminko, proto byste ji měla v době těhotenství přikládat větší váhu.

Miminko se nyní snaží zaostřovat pohled na blízké předměty. V děloze pestrobarevné hračky nenajde, tak si vystačí se svými končetinami případně pupeční šňůrou.

33. týden těhotenství je u konce

Miminko měří od hlavy k zadečku asi 30 cm, včetně nožiček se jeho délka pohybuje kolem 44 centimetrů. Už váží zhruba dva kilogramy. Od spony stydké kosti k horní hraně dělohy je to rovných 33 centimetrů, což odpovídá počtu týdnů těhotenství. Kdyby se děťátko narodilo koncem tohoto týdne, je možné, že by samo mohlo dýchat, přesto by zcela jistě bylo svěřeno do péče specialistů.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 33. týden těhotenství, 33 týden těhotenství, 33 tt, 33 týden, 33. týden, třicátýtřetí týden těhotenství, třicátý třetí týden těhotenství, třicátý třetí týden, třicátý třetí týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"33 týden těhotenství (2395)", "těhotenství 33 týden (221)", "33 tt (114)", "33tt těhotenství (68)", "33tt (43)", "33 týden (41)", "třicátý třetí týden těhotenství (38)", "33 tt těhotenství (30)", "33Tyden tehotenstvi (20)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 11 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: