Těhotenství týden po týdnu – 32. týden těhotenství31. díl seriálu „Těhotenství týden po týdnu“ nám prozradil, že v sobě máte zhruba 1 litr plodové vody, v níž se děťátko pohybuje. Možná Vám připadá, že je miminku v bříšku už tak trochu těsno, pojďte si s námi přečíst, zda je tomu skutečně tak.

Těhotenství týden po týdnu - 32. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 32. týden těhotenství

32. týden těhotenství

Možná v tomto týdnu nebo v následujících čtrnácti dnech nastupujete na mateřskou dovolenou, tedy 6 až 8 týdnů před porodem.

reklama

Jste zřejmě již docela ráda, že nemusíte pracovat, vaše objemnost je již značně nepohodlná, což pociťujete, když se ukládáte ke spánku.

Navíc se musíte pustit do posledních příprav výbavičky, uspořádání věcí do porodnice, ale především je třeba se věnovat odpočinku. Věnujte se sama sobě a svým přátelům, či koníčkům (těm bezpečným), protože po porodu na to nebudete mít několik týdnů čas.

Co se děje ve 32. týdnu těhotenství?

Děťátku roste tělíčko, pokračuje ukládání tuku. Už je celé pěkně růžové a poměrně baculaté. Zpevňuje se jeho kostra. Tam, kde budou prsní bradavky, jsou zatím mělké prohlubně, kam ústí mléčné žlázky. Vaše značně zvětšená děloha vysouvá nahoru vaše břišní orgány a tlačí je.

Miminku začíná být ve 32. týdnu těhotenství také tak trochu těsno, proto se již tak intenzivně nepohybuje. Může prospat až 95% času.

Pokud je miminko vzhůru, tedy alespoň jednu hodinu denně, mělo by se pohnout alespoň desetkrát. Jeho tělíčko pokrývá docela silná vrstva vernixu, mázku.

32. týden těhotenství je u konce

Děťátko již má proporce těla jako novorozenec. Měří od hlavy k zadečku asi 29 cm, s nohama, které má zkřížené je to však už skoro 43 centimetrů. Takže mu chybí ani ne deset centimetrů k ideální porodní míře. Plod ve 32. týdnu těhotenství váží kolem 1,8 kilogramu. Vrchol vaší dělohy je asi v polovině vzdálenosti mezi pupíkem a dolním okrajem hrudní kosti.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 32. týden těhotenství, 32 týden těhotenství, 32 tt, 32 týden, 32. týden, třicátýdruhý týden těhotenství, třicátý druhý týden těhotenství, třicátý druhý týden, třicátý druhý týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"32 týden těhotenství (2183)", "tehotenstvi 32 tyden (205)", "32 tt těhotenství (49)", "32 týden (46)", "32tt tehotenstvi (40)", "32 tt (22)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 4 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: