Těhotenství týden po týdnu – 31. týden těhotenstvíŠněrovací boty jste již zřejmě vyřadila a není se čemu divit, když je před Vámi zhruba 8 až 12 týdnů těhotenství a bříško je větší a větší. Více jste si mohla přečíst v našem předchozím, tedy 30. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Dnes se s námi pohodlně usaďte k dalšímu pokračování.

Těhotenství týden po týdnu - 31. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 31. týden těhotenství

31. týden těhotenství

Miminko už vám začalo působit „příkoří“. Ale to nic není proti tomu, co se dá čekat, až doroste do puberty. Zatím vás jen kope a tlačí do dolních žeberních oblouků.

reklama

Ve většině případů je miminko již kolem 31. týdne těhotenství obráceno hlavou dolů.

Můžete také pociťovat mírně bolestivé zhruba půlminutové Braxtonovy-Hicksovy kontrakce. Oproti pravým porodním bolestem jsou nepravidelné a spolu s nimi se neotvírají porodní cesty. Asi se vám již objevily strie, nafialovělé prasklinky v kůži na břiše, prsou hýždích nebo stehnech, a to i přesto, že si pokožkou mažete každý den. S tím nepřestávejte, neboť by strií mohlo přibýt ještě více nebo by mohly být výraznější. Nezapomínejte, že se ještě budete do konce těhotenství zvětšovat.

Co se děje ve 31. týdnu těhotenství?

Miminko se nachází v poslední fázi vývoje, přibírá rychle na váze. Týdně kolem dvaceti dekagramů. Kůže se začne vyhlazovat, protože vrásky a záhyby vypnou tukové zásoby. Mozek děťátka je velmi aktivní. Jeho nervový systém přenáší řadu signálů.

Nehtíky na rukou a nohou dorostly během 31. týdne těhotenství konců prstů, ale jsou velmi měkké, takže je nepravděpodobné, že by si jimi ublížilo.

V plicích se tvoří surfaktant, ale stále ještě nejsou plně dozrálé.

31. týden těhotenství je u konce

V tomto týdnu těhotenství máte v sobě zhruba jeden litr plodové vody, ve které se pohybuje děťátko. V dalších týdnech těhotenství, ale její množství začne klesat, jek děťátko poroste, asi na 600 mililitrů v době kolem porodu. Děťátko plodovou vodu polyká a močí do ní, ta se ovšem neustále obměňuje. Do porodu vám zbývá 7 až 11 týdnů a děťátko již měří od temene k zadečku asi 28 centimetrů, s nohama přes 40 cm. Nyní váží kolem přes 1,5 kg a má 95% šanci, že by předčasný porod přežilo. Na kontroly k lékaři chodíte nyní jednou za dva týdny.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.

Tagy: 31. týden těhotenství, 31 týden těhotenství, 31 tt, 31 týden, 31. týden, třicátýprvní týden těhotenství, třicátý první týden těhotenství, třicátý první týden, třicátý první týden, těhotenství týden po týdnuHledali jste:

"31 tyden tehotenstvi (2507)", "tehotenstvi 31 tyden (237)", "31 tt (150)", "týdny těhotenství (60)", "31 tt těhotenství (54)", "31tt těhotenství (37)", "31 týden (34)", "31tt (32)", "31tyden tehotenstvi (25)", "vyvoj plodu 31 tyden (22)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 9 + 12 ?
Please leave these two fields as-is: