Těhotenství týden po týdnu – 27. týden těhotenstvíMožná už Vás trápí pálení žáhy, které jsme zmínili ve 26. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“, nezapomeňte tedy dodržovat doporučené tipy na správné stravování. Nyní už se společně podíváme na 27. týden těhotenství.

Těhotenství týden po týdnu - 27. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 27. týden těhotenství

27. týden těhotenství

Tak jste možná ani nečekala, že těhotenství bude utíkat takhle rychle. Už jste ve třetím trimestru.

reklama

Jako průměrná těhotná žena máte nahoře šest až sedm kilogramů. Na miminko připadá jen kilogram jeden.

Ovšem má již poměrně vysokou šanci na přežití, pokud by muselo opustit vaše útroby předčasně. Zato vy se začínáte cítit poněkud hůře. Nejen, že váš šatník si vyžádal jisté změny. Častěji vás bolí nohy, co je to mrštnost postupně zapomínáte. Snadno se unavíte. O zadýchávání nemluvě. Přesto i tak neváhejte a cvičte. Zaměřte se na speciální cviky pro těhotné. Nejjednodušeji se s nimi seznámíte v předporodním kurzu. V případě, že vám nevyhovují setkání s podobně břichatými ženami, můžete zkusit zajít do knihkupectví či knihovny, kde jistě naleznete vhodnou příručku.

Co se děje ve 27. týdnu těhotenství?

Miminku už v děloze kolem 27. týdne těhotenství začíná ubývat místa. Rychle roste, a tak mu trvá poněkud déle, než se otočí kolem dokola či vzhůru nohama. Proto si postupně najde vhodnou polohu, která se mu bude zamlouvat a ve které se ustálí. Na prstíčkách má již dobře patrné nehty, které zatím ale nedosahují konců prstů. Děťátko má stále hodně vrásek, ale postupně je vyplní podkožní tuk. Kůži pokrývá stále silnější vrstva mázku.

27. týden těhotenství je u konce

Plod ve 27. týdnu těhotenství začal nacvičovat dýchání. Nemá jinou šanci než k tomu využívat plodovou vodu. Tu vdechuje i vydechuje a také polyká. Miminko měří od temene k zadečku asi 24 cm, s nohama zhruba 37-38 centimetrů. Nyní váží asi jeden kilogram, ovšem za 13 týdnů, které zbývají do porodu, ještě nabere v ideálním případě dva a půl krát tolik.

Kvůli rostoucímu dalšímu životu ve vás, prochází v těhotenství změnami i váš krevní oběh. Nejen, že vaše srdce bije rychleji, a to až o 15 úderů za minutu, ale zvětšil se také objem krve, kterou musí tělem „honit“.

Krve přibylo v těhotenství zhruba o třetinu. Mění se i poměry mezi počtem červených a bílých krvinek a množstvím krevní plazmy. Stoupá také hladina cholesterolu v krvi.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"27 tyden tehotenstvi (2409)", "těhotenství 27 týden (204)", "27 tt (34)", "27 tt těhotenství (33)", "27 týden (30)", "27tt tehotenstvi (12)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 12 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: