Těhotenství týden po týdnu – 26. týden těhotenstvíV plicích děťátka se začaly větvit průdušky, ale po porodu by samo dýchat ještě nemohlo. Více jsme si řekly ve 25. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Nyní se opět pohodlně usaďte a pozorně čtěte, na co si dávat pozor ve 26. týdnu těhotenství.

Těhotenství týden po týdnu - 26. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 26. týden těhotenství

26. týden těhotenství

Od 26. týdne těhotenství byste si měla začít na sebe dávat opravdu velký pozor. Změnilo se vám těžiště, takže raději nikam nelezte. Počítejte také s tím, že kvůli břichu je třeba mít kolem sebe dost místa a nikde se nemačkat. Také je vhodné konečně uložit lodičky na jehlových podpatkách do komory. Nestrachujte se však o eleganci, mnohé firmy vyrábějící zdravotní obuv mají velmi vzhledné modely. Zjistěte si nabídku v lékárnách. A když se o ni budete zajímat, možná nebude od věci zeptat se na vhodné přípravky odlehčující od pálení žáhy.

reklama

Pálení žáhy v těhotenství vás totiž může co nevidět začít zlobit, neboť zvětšená děloha začne vytlačovat žaludek nahoru. Tak budou mít žaludeční šťávy kratší a snadnější cestu do jícnu, kde vás pak potrápí.

Ještě než zkusíte nějakého osvědčeného farmaceutického pomocníka, zkoušejte jíst víckrát za den malé porce nekořeněných jídel, vyhnout se sladkostem i kyselým nebo bublinatým nápojům.

Co se děje v 26. týdnu těhotenství?

Vaše miminko nyní ještě lépe slyší. Jeho ušní nervy jsou citlivější než v předešlých týdnech těhotenství. Kromě vás vnímá i hlasy lidí, se kterými komunikujete. Oči jsou nyní zcela připravené k rozhlížení po světě, ale na to si budou raději muset ještě nějaký ten čas počkat. Otvírat se ale právě začínají. Dítě rozeznává tmu a světlo. Plod se nyní hlavně zaměřuje na střádání tělesného tuku a nabírání svalové hmoty.

26. týden těhotenství je u konce

Možná jste zaznamenala, že se vám poněkud hůře dýchá. Schody již nevyběhnete jako hbitá laňka, spíše funíte jak sentinel a kolébáte se při chůzi jako kachna. Nedivte se. Jistě jste již zase přibrala a navíc je třeba si uvědomit, že se v těhotenství zvyšuje dechová frekvence asi o 10 dechů za minutu. Kromě toho nadechujete více vzduchu než dříve, neboť vy a mimčo potřebujete více kyslíku.

Bohužel vaše bránice je právě stlačována rostoucí dělohou, takže plíce se nemohu roztáhnout, jak by bylo potřeba, a tak se v těhotenství zadýcháváte.

Plod zase o něco povyrostl, od hlavy k zadečku měří asi 23 centimetrů, s nohama pětatřicet centimetrů. Děťátko ale sedí v tureckém sedu, takže vaše břicho není zatím příliš vysoké. Miminko nyní váží něco mezi 800 a 850 gramy.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"26 týden těhotenství (2171)", "těhotenství 26 týden (206)", "bílinská kyselka v těhotenství (16)", "26tyden tehotenstvi (13)"

Komentář

 1. dominika napsal(a):

  Paleni zahy me teda trapi az dost. Zkusila sem uz snad vsecno mozne, ale nic nepomuze 100% Sem z toho uz zoufala.Snad to po porodu prejde…

 2. sáruschka napsal(a):

  Na pálení žáhy v těhotenství mám vyzkoušenou bezkonkurenční věc.Pijte Bílinskou kyselku! Nic mi nepomohlo tak jako tahleta zázračná kyselka.Navíc je to čistě přírodní produkt,takže mimi uvnitř nemůže nijak uškodit. ;)

 3. dominika napsal(a):

  Tak bilinskou kyselku sem snad jako jedinou nezkusila.A kde se da koupit a jak vypada?

 4. sáruschka napsal(a):

  Bílinská kyselka se dá koupit v lékárnách,ale i v Albertu,Kauflandu,Tescu…Bílinka na pálení žáhy je v modré lahvi (výrobce dělá i jiné druhy na jiné problémy).

 5. monica napsal(a):

  jojo, bilinka je super, taky doporucuju! Pila jsem ji i pred tehotenstvim, protoze me zaha trapi i tak a v tehotenstvi jsem ji pit neprestala…

 6. Soňa napsal(a):

  Na pálení žáhy je podle mě nejlepší jedlá soda. Na špičku nože rozpustit ve vodě a vypít. Ovšem není ji zrovna nejlepší užívat permanentně. Také je dobré pálení žáhy tak trochu předcházet. Vím, že čerstvý chléb nebo kynuté buchty, to přivolá pálení blížící se peklu podobně jako hodně kořeněná jídla.

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 3 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: