Těhotenství týden po týdnu – 24. týden těhotenstvíChodíte pravidelně na procházky, protahujete a procvičujete své tělo? Pokud ne a ani si nejste úplně jistá jak, pak jste nečetla náš 23. díl seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. V klidu si jej pročtěte a pak může následovat naše pokračování 24. týdnem těhotenství.

Těhotenství týden po týdnu - 24. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 24. týden těhotenství

24. týden těhotenství

Trápí vás bolest zad, v podbřišku a kříži? Máte těžké nohy, zácpu, krvácíte z dásní, nebo pociťujete slabost, když ležíte na zádech?

reklama

Jestliže vás neztrápí ani jeden ze jmenovaných neduhů, budete zřejmě černá ovce nebo bílá vrána, či jednoduše řečeno výjimka. Všechny tyto nepříjemnosti totiž mohou v době 24. týdne doprovázet vaše těhotenství.

Něco má za následek přibývání na váze, zvyšování objemu tělesných tekutin, změna těžiště a zvýšené prohnutí v bedrech. Proto se snažte správně držet tělo. Možná byste měla spát spíš na boku, aby děťátko nemačkalo na dolní dutou žílu, která vede krev ze spodních částí vašeho těla do srdce. Pokud přibýváte na váze více než je průměr, nemusíte se příliš stresovat. Mnohé ženy nabraly za celé těhotenství i více než 20 kilogramů, které v pohodě shodily.

Důležité je nejíst během těhotenství za dva, ale kvalitně. Dbejte na pestrou, zdravou a vyváženou stravu, kterou doprovází přiměřený pohyb.

Rozhodně byste se neměla přejídat, možná by stálo za zvážení omezení pamlsků a zákusků či enormní konzumace slazených nápojů.

Co se děje ve 24. týdnu těhotenství?

Plod už vypadá ve 24. týdnu těhotenství téměř jako novorozenec. Vývoj obličeje je až na detaily dokončen. Na jazyku se vytváří chuťové pohárky. Už docela dobře slyší. Pozná hlas matky a může si libovat při poslechu nějakého druhu hudby.

Miminko od 24. týdne těhotenství bude rychle přibývat na váze. Zásoby energie si bude ukládat v podobě tuku pod kůži. Stále je ale ještě hubené a do snímků baculatých mimin z reklamy má ještě hodně daleko.

24. týden těhotenství je u konce

24. týden těhotenství je považován za přelomový. Kdyby se muselo miminko narodit nyní, je lékaři oficiálně považováno za přežitíschopné. Ovšem bez speciální několikaměsíční péče by se to neobešlo, ale šanci by už mělo. Bohužel plíce ještě nemá děťátko dozrálé, a tak by za něj musel dýchat přístroj, proto by nikdo nedokázal výsledek předem zaručit. Miminko nyní měří od temene k zadečku asi 21 centimetrů, s nohama dokonce rovné tři decimetry. Váží něco mezi 530 a 630 gramy.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"24 týden těhotenství (1598)", "těhotenství 24 týden (155)", "24 týden (45)", "24 týden těhotenství váha (31)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 11 + 12 ?
Please leave these two fields as-is: