Těhotenství týden po týdnu – 22. týden těhotenstvíVe 21. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“ jsme si řekly, že je zcela běžné, pokud vám začal vystupovat pupík. Děloha už totiž vyrůstá nad pupík. 22. týden těhotenství je před námi, tak se pohodlně usaďte s miskou ovoce a dostatkem tekutin a přečtěte si co Vám tento týden přinese.

Těhotenství týden po týdnu - 22. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 22. týden těhotenství

22. týden těhotenství

Patřit k průměru není v životě touhou většiny z nás. Jestliže však máte v tuto chvíli nahoře čtyři kilogramy, tak k průměru patříte. Tedy alespoň co se týče přibývání na váze v těhotenství. Vaše břicho je nyní jasně vidět. Navíc vás může zastihnout jeho tvrdnutí a křeče v nohách. Takže zkuste meruňky a po dohodě s lékařem také hořčík v podobě tablet. A dostatečně pijte. I přes tyto nepříjemnosti, byste se měla snažit vypadat dobře.

reklama

Nic vás tak příjemně neuvolní jako pobyt u kosmetičky nebo kadeřníka. V budoucích týdnech těhotenství rovněž nebude žádný med stříhání nehtů na nohou.

S tím, jak budete přibírat na váze, budou trpět i vaše chodidla, tak právě nyní je vhodný čas najít si šikovnou pedikérku, v případě, že jste doposavad jejich služeb nevyužila.

Co se děje ve 22. týdnu těhotenství?

Plod ve vás se už opravdu začíná podobat miminku. Obličej vypadá jako zmenšenina toho, kdo se vám narodí. Stále má ale zavřené oči. Vlasy, řasy a obočí jsou na svých místech. V očích se začíná vybarvovat duhovka. Není pravda, že všechna miminka se rodí modrooká. Neplatí to zvláště pro ta s tmavou pletí.
Prstíky na rukou a nohou mají nehty.

Bdí-li děťátko, což trvá čím dál déle, tak naslouchá zvukům z okolí. Objem jeho mozku se stále zvětšuje, už ve 22. týdnu těhotenství je vytvořen stále vyšší počet nervových spojení.

Játra miminka začínají produkovat enzymy. Plod si vytváří svoje červené krvinky, které však nevydrží tak dlouho jako ty, co vzniknou po jeho narození.

22. týden těhotenství je u konce

Vnitřní ucho plodu již má svou dospělou velikost. Plíce začínají produkovat surfaktant, tedy látku, která napomáhá plicím k fungování tím, že je drží roztažené po nádechu.

Kolem 22. týdne těhotenství má děťátko vyvinutý hmat a zkouší vše, co je kolem. Tedy chňapá po pupeční šňůře i po sobě a cucá si palec.

Miminko měří od hlavy k zadečku asi 19 centimetrů, připočítáme-li ještě nohy, přiblížíme se k délce školního pravítka. Mimčo má dolní končetiny naštěstí pro vás skrčené a zkřížené. Děťátko zatím váží jako menší pizza, tedy zhruba 350 gramů. Ovšem do porodu přibere na zhruba desetkrát tolik.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"22 týden těhotenství (1994)", "těhotenství 22 týden (228)", "přibývání na váze v těhotenství (42)", "22 tt tehotenstvi (28)", "22 týden (24)", "22 týden těhotenství video (23)", "22tyden tehotenstvi (22)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 6 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: