Těhotenství týden po týdnu – 19. týden těhotenstvíTo že prakticky ze dne na den přibíráme na váze jsme si řekly v 18. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Dnes Vám poradíme, co dělat, aby Vaše tělo tolik s přibývající váhou netrpělo.

Těhotenství týden po týdnu - 19. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 19. týden těhotenství

19. týden těhotenství

S přibývající tělesnou váhou a změnou těžiště budou čím dál více trpět vaše záda. Následující doporučení bude znít trochu podivně pro období, kdy vás všichni nabádají, abyste co nejvíce a často odpočívala. Pokud jste již nezačala, cvičte.

reklama

Neznamená to však, že byste měla s kamarádkami vyrazit na hodinu aerobiku nebo kick-boxu. To v žádném případě nezkoušejte. Raději vyhledejte ve svém okolí speciální cviční pro těhotné. Informace jistě naleznete u svého gynekologa. Někde takové hodiny organizují samy porodnice, rádi vám poradí také v mateřských centrech.

Pro ty z vás, které mají rády vodu a nevadí jim bazény, jsou i v menších městech k dispozici vyhrazené časy pro aquagravidibic. Jedná se o velmi příjemné cvičení pro těhotné ve vodě, která vaše tělo nadnáší, a tak svá kila navíc ani necítíte. To oceníte zvláště ve třetím trimestru. Než se na vámi vybranou aktivitu vypravíte, zjistěte si předem, jaké podmínky musíte splnit a co si máte vzít kromě těhotenské průkazky s sebou. V některých případech je nutný souhlas gynekologa.

Co se děje v 19. týdnu těhotenství

V 19. týdnu těhotenství se pod dásněmi děťátka, kde jsou již základy mléčných zubů, začínají objevovat ještě hlouběji základy trvalých zubů. V obličeji jsou svaly, které dokážou stáhnout. Děťátko tak může pohybovat rty, otevírat a zavírat ústa. Kůže na povrchu těla má založeny všechny vrstvy. Buňky z povrchu těla se postupně odlupují a tvoří kožní mázek, který kryje celé tělo. Chrání tak jemnou a tenkou pokožku před plodovou vodou.

19. týden těhotenství je u konce

Vaše břicho se zakulatilo, děloha nyní dosahuje zhruba do poloviny vzdálenosti mezi pupkem a sponou stydkou. Hlavička plodu tvoří na konci 19. týdne těhotenství zhruba třetinu z celkové délky tělíčka. Miminko nyní měří od temene k zadečku kolem 14 centimetrů. Jeho hmotnost se pohybuje kolem dvou set gramů.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"19 týden těhotenství (1005)", "těhotenství 19 týden (147)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 14 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: