Těhotenství týden po týdnu – 18. týden těhotenstvíJe možné, že jste přibrala více než pět kilogramů, to už je však za námi, jak jsme si také popsaly v 17. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Milé dámy, připravte se na to, že od nynějška vám bude připadat, že se vaše osobní váha zbláznila.

Těhotenství týden po týdnu - 18. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 18. týden těhotenství

18. týden těhotenství

Ne, zřejmě není třeba vaši osobní váhu reklamovat. Je pravděpodobné, že od 18. týdne těhotenství budete přibírat na váze pravidelně až půl kilogramu týdně.

reklama

Vaše břicho, a tedy co je důležité, hlavně to, co skrývá, poroste. Z tohoto důvodu je velmi důležitá péče o pokožku. Takže ji mažte, mažte a zase mažte.

Ty z vás, které přibírají více, by se měly zaměřit nejen na oblast břicha, aby předešly nebo alespoň omezily vznik strií, ale také na prsa, hýždě, boky nebo stehna. Na trhu je dostatek vhodných přípravků, projděte si nabídku drogérií a lékáren.

Co se děje v 18. týdnu těhotenství?

Miminku stále chybí pořádná tuková vrstva, ale už se snaží ji vytvářet. Od 17. týdne těhotenství začíná růst poněkud pomaleji v porovnání s minulým hektickým obdobím. Jeho kůže je i nadále tenká a pokrytá lanugem. Postupně se děťátku vyvíjí pevné kosti. V mozku děťátka se tvoří mozková kůra.

Děťátko se v 18. týdnu činorodě hýbe. Vaše děloha je pro něj jako tělocvična, která mu zatím nabízí dost místa. Vidět to lze jen na ultrazvuku, prostocviky potomka většina žen zatím necítí. Pokud jste prvorodičky, tak zcela jistě je ještě nevnímáte vůbec.

18. týden těhotenství je u konce

Někteří odborníci uvádí, že v 18. týdnu těhotenství je děťátko schopno obličejových grimas. Co je jisté, na rukou a nohou už má vytvořeny klouby. Ve středním uchu začínají sluchové kůstky přenášet zvuk, a tak plod začíná slyšet. Jako první vnímá zvuk srdce matky a její hlas.

Můžete si začít pouštět nahlas příjemnou hudbu, ale pozor náhlého hlasitého zvuku se může leknout. Nemusíte se bát ještě s nenarozeným dítětem komunikovat, povídat mu i zpívat, nevadí, že falešně.

V případě, že jste těhotné podruhé, možná již dokážete rozlišit první pohyby dítěte. To nyní měří od hlavičky po zadeček kolem 13 centimetrů, a váží přibližně jako malý kelímek jogurtu, tedy 150 g.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"18 týden těhotenství (821)", "těhotenství 18 týden (62)", "osmnáctý týden těhotenství (37)", "18 tt těhotenství (30)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 10 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: