Těhotenství týden po týdnu – 17. týden těhotenství16. díl našeho seriálu „Těhotenství týden po týdnu“ nám prozradil, že hlavička děťátka sice stále roste, v porovnání s tělíčkem se ale nyní zmenšuje. 17. týden těhotenství je před námi!

Těhotenství týden po týdnu - 17. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 17. týden těhotenství

17. týden těhotenství

Postupně se blížíte k polovině vašeho těhotenství. Možná jste již musela změnit velikost podprsenky a nyní se vám zdá opět malá. Pod pokožkou na prsou jsou daleko více vidět žíly a dvorce ztmavly. Změny bývají výraznější při prvním těhotenství, roli hraje také váš váhový přírůstek.

reklama

Je klidně možné, že jste již přibrala více než pět kilogramů. Proto péči o svou pokožku nejen v oblasti prsou věnujte zvýšenou pozornost, mažte se krémem, který vám vyhovuje.

Jestliže se ve svém spodním prádle cítíte nepohodlně, vyměňte ho. Neznamená to však, že se se svými oblíbenými kousky prádélka loučíte navždy. Je velmi pravděpodobné, že se po porodu vrátíte ke své velikosti.

Co se děje v 17. týdnu těhotenství?

Vašemu děťátku se v 17. týdnu těhotenství značně prodlužují nožičky. Díky tomu konečně začíná vypadat jako zmenšenina miminka, které se vám za čas narodí. Alespoň co se proporcí týče.

Nožičky a ručičky děťátko procvičuje, jsou často v pohybu. Postupně „sílí“ také svaly, které pohyb umožňují.

Ledviny vylučují moč. Miminko se vyprazdňuje do plodové vody po tři čtvrtě hodině. Malé srdíčko pumpuje zhruba dvakrát rychleji než matčino. Děťátko si začíná v 17. týdnu těhotenství ukládat tuk do zásoby.

17. týden těhotenství je u konce

Miminko zatím měří jako rozevřená dlaň, od temene k zadečku zhruba 12 centimetrů. Ve vás ovšem roste také placenta a děloha. Ta se dá nahmatat zhruba pět centimetrů pod pupíkem. Bříško se tak pěkně zakulacuje. Je možné, že jste zaznamenala první pohyby plodu. Pokud ne, není se čeho obávat, většinou jsou zatím neznatelné a v dalších týdnech těhotenství je pocítíte silněji.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"17 týden těhotenství (2692)", "tehotenstvi 17 tyden (315)", "17 tt (66)", "17 tt těhotenství (60)", "sedmnáctý týden těhotenství (49)", "17 tyden (36)", "17tt tehotenstvi (28)", "17tyden tehotenstvi (24)", "tehotenstvi v 17 tydnu (22)", "17tt (20)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 3 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: