Těhotenství týden po týdnu – 16. týden těhotenstvíV děloze se zvětšil objem plodové vody, děťátko přibírá na váze a roste, to nám popsal 15. díl seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Jak veliké bude miminko na konci 16. týdne těhotenství a jak na tom budete Vy? To Vám odhalí další díl:

reklama
Těhotenství týden po týdnu - 16. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 16. týden těhotenství

16. týden těhotenství

V tomto období ve vás roste potomek již čtrnáct týdnů. Zpočátku jste své těhotenství ani nevnímala, natož vaše okolí. Vše se ale postupně mění. Každodenně se vám připomíná rostoucí bříško minimálně v okamžiku, kdy si vybíráte, jaké těhotenské oblečení vezmete na sebe. Stejně tak již můžete počítat s tím, že se na váš stav budou dotazovat i lidé, kterým podle vás do vašeho soukromí nic není. Vše ale nesete kupodivu s nadhledem.

Jste na vrcholu sil, jak emocionálně, tak tělesně. Vaše tělo se již s děťátkem ve vás sžilo. Tak vztyčte hlavu, narovnejte záda a nezapomeňte, že více než kdy jindy v následujících týdnech oceníte pohodlné a vkusné boty.

Možná odpoutají leckdy nechtěnou pozornost od vašeho břicha, ale co je mnohem důležitější, poskytnou vašim nohám patřičný komfort a oporu. Ty totiž budou s rostoucí váhou stále více trpět. Vždyť jen vaše děloha nyní váží čtvrt kilogramu, přibylo plodové vody a máte více krve, a tak není divu, že přibíráte, což se do konce těhotenství nezastaví.

Co se děje v 16. týdnu těhotenství?

V porovnání s tělem se nyní hlavička děťátka zmenšuje, přestože také roste. Ještě nenarozené miminko se má čile k světu, v plodové vodě se hbitě pohybuje.

Všechny jeho klouby jsou funkční, pohyblivé jsou také prsty na nohou a rukou. Na nohou již rostou nehtíky. Občas si saje paleček. Všechny pohyby jsou dobře patrné na ultrazvuku.

V tuto dobu je již možné určit, jestli se jedná o chlapečka nebo holčičku. Ne vždy však vaši budoucí dědici spolupracují podle plánu a lékařům ukážou svou výbavičku.

16. týden těhotenství je u konce

Na konci 16. týdne těhotenství měří plod více než 10 centimetrů. Váží zhruba jako rohlík. Vše děloha se zvětšila, je ji možné cítit dva centimetry nad stydkou kostí. V děloze máte asi 200 mililitrů plodové vody.

V 16. týdnu těhotenství jste zřejmě již absolvovala vyšetření spojené s odběrem krve, tzv. trojitý test TT. Ten ukáže množství tří hormonů, které může upozornit na genetické postižení. Při nejasném nebo nepříliš dobrém výsledku vám pak může lékař doporučit odběr plodové vody, který výsledky potvrdí, ale ve většině případů naštěstí vyvrátí.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"16 tyden tehotenstvi (1626)", "těhotenství 16 týden (222)", "šestnáctý týden těhotenství (118)", "tehotne v šestnastich online film (79)", "16 tt těhotenství (58)", "16 týden těhotenství video (48)", "těhotenství v 16 týdnu (15)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 10 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: