Těhotenství týden po týdnu – 15. týden těhotenstvíZačal nám druhý trimestr, který potrvá až do 27. týdne těhotenství, to už bylo řečeno v minulém, tedy 14. dílu seriálu „Těhotenství týden po týdnu“. Co se děje s Vámi a miminkem v bříšku dále se dozvíte v dnešním pokračování.

Těhotenství týden po týdnu - 15. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 15. týden těhotenství

15. týden těhotenství

Vaše srdce je opravdu výkonná pumpa. Nyní se vaším tělem „honí“ mnohem více krve než dříve. Díky krvi navíc, kterou vaše tělo vytvořilo, vypadáte dobře a někdo dokonce říká, že jen kvetete.

reklama

Nevolnosti ustoupily, ale mohou se vrátit, pokud se hodně unavíte nebo vyhladovíte. Ovšem dejte si pozor i na přejídání. V 15. týdnu těhotenství platí jako nikdy více všeho s mírou.

Ovšem nejste z cukru, a tak se můžete pustit i do akcí, které vás v uplynulých třech měsících lákaly, ale byla jste na ně příliš unavená. Pamatujte však na bezpečnost svou i zdraví dítěte. A ještě na jedno. V následujících týdnech se vám postava začne rychle měnit. Počítat můžete s tím, že přiberete. Pak už váš pohyb nebude ladný ani nenamáhavý. Takže pokud chcete stihnout třeba dovolenou, kterou si chcete jakžtakž užít, je nyní ten správný moment.

Co se děje v 15. týdnu těhotenství?

V současné době pokračuje rychlý růst tělíčka vašeho miminka. Jeho mozek se stále vyvíjí, povrch kryje tenká vrstva šedé hmoty. Kůži na hlavičce začínají pokrývat vlásky a na stále srostlých očních víčkách jsou již vidět řasy. Ušní boltce jsou nyní vytvarované a po stranách hlavy. Oči se však nachází ještě poměrně daleko od sebe.

Celý plod pokrývá pokožka, která je zatím ještě hodně tenká a téměř průhledná. Pod ní jsou vidět cévy. V 15. týdnu těhotenství se také začínají objevovat první buňky s obsahem pigmentu, což ovlivní zbarvení kůže v budoucnu. Lanugo, jemné ochlupení, nyní pokrývá celé tělíčko.

Do kostí ještě nenarozeného dítěte se nyní ukládá vápník.

15. týden těhotenství je u konce

Ve vaší děloze se zvětšuje objem plodové vody. Dítě také přibírá na váze a roste. V tomto týdnu plod měří od temene k zadečku deset centimetrů a váží asi 50 gramů. Není se tak čemu divit, že roste i vaše břicho. Miminko v něm dělá kotrmelce a přemety, jeho pohyby brzy začnou připomínat pomalý aerobic, protože začne procvičovat ruce a nohy. Vy ale pohyby dítěte ještě necítíte.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"15 týden těhotenství (2435)", "patnáctý týden těhotenství (106)", "15 týden těhotenství pohyby (101)", "těhotenské bříško týden po týdnu (57)", "www tehotenstvi-tyden-po-tydnu cz (33)", "15 týden (31)", "15 týden těhotenství video (31)", "15týden těhotenství (28)", "tehotenství v 15 týdnu (21)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 13 + 15 ?
Please leave these two fields as-is: