Těhotenství týden po týdnu – 8. týden těhotenstvíV 7.dílu seriálu Těhotenství týden po týdnu dosáhl zárodek velikost kávového zrnka, pojďme se podívat, jak tomu bude v následujícím 8. týdnu těhotenství.

reklama
Těhotenství týden po týdnu - 8. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 8. týden těhotenství

V těle těhotné ženy stále probíhá řada změn. Hormony pracují na plné obrátky. Buduje se placenta. Budoucí maminky v této době stále může stíhat nevolnost doprovázená únavou, zácpou a častým nucením na močení.

To způsobuje postupně rostoucí děloha, která začíná tlačit na močový měchýř. Nejenom nepříjemnosti však doprovází tzv. jiný stav. V této době leckterou ženu potěší hustší vlasy.

Co se děje v 8. týdnu těhotenství?

Embryo je nyní v šestém týdnu vývoje. V 8. týdnu těhotenství, který je posledním z druhého lunárního měsíce těhotenství, je zárodek velký asi jako menší fazole. Měří 14 až 20 milimetrů.

V 8. týdnu těhotenství jsou patrné nosní kanálky, ze kterých se postupně vytvoří nosní dírky.

Základy očí, které jsou zatím po stranách hlavy, mají výrazné sítnice díky množství pigmentu. Výběžky pro dolní čelist ohraničují ústa a vytváří se brada. Ta je v porovnání se zbylou částí obličeje velmi malá. Již je také vytvořen základ zevního zvukovodu.

8. týden těhotenství je u konce

Přední část trupu se zvětšuje. Na drobných hrbolcích budoucích paží je znát místo, kde se budou ruce ohýbat v lokti. Na horních končetinách se tedy dá poznat paže a předloktí. Na konci se objevují čtyři rýžky, prstové paprsky, tedy budoucí prsty.

Na dolních končetinách se dá rozlišit koleno, a tedy stehenní a bércová část. Základy prstů nohy vzniknou v příštím týdnu těhotenství. V srdíčku plodu už odborníci mohou na ultrazvuku rozeznat chlopně.

Děloha ženy se v 8. týdnu těhotenství zvětšuje. Někdy ji mohou zastihnout křeče, a to právě v oblasti dělohy nebo podbřišku.

Křeče způsobuje natahování vazů, kterými je děloha připevněna. Pokud by tyto bolesti doprovázelo krvácení, je nutné okamžitě kontaktovat lékaře, aby vyloučil potrat. Bezbarvý výtok je zcela běžný, i v případě, že je silnější.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"8 týden těhotenství (310)", "těhotenství 8 týden (66)", "8 týden těhotenství ultrazvuk (28)", "osmý týden těhotenství (13)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 5 + 3 ?
Please leave these two fields as-is: