Těhotenství týden po týdnu – 2. týden těhotenstvíV 1. díle seriálu „Těhotenství týden po týdnu“ jsme si řekli, že vlastně ještě těhotná nejste. Že tělo teprve vlastně připravuje podmínky pro úspěšný vývoj vašeho miminka.V tomto díle si stručně popíšeme průběh 2. týdne těhotenství a dozvíte se jak je to s ovulací, s oplodněním a jestli už vlastně jste nebo ještě nejste těhotná.

Těhotenství týden po týdnu - 2. týden těhotenství

Těhotenství týden po týdnu - 2. týden těhotenství

 

reklama

2. týden těhotenství

S koncem 2. týdne od prvního dne menstruace, tedy zhruba 13. nebo 14 den, dojde k ovulaci. Vaše vajíčko je připraveno přijmout partnerovu spermii. K oplodnění vajíčka může dojít nejpozději do 24 hodin po ovulaci. Studie však ukazují, že se tato doba zkracuje leckdy jen na 17 hodin. Pokud tedy chcete otěhotnět, tak si pohlavní styk dobře naplánujte.

Vaše tělo je připraveno k ovulaci. Vajíčko, na které jste „vsadila“, se uvolní z jednoho z páru vašich vaječníků a posouvá se do vejcovodu díky tykadlovitým výrůstkům u jeho vchodu.

Vejcovody spojují vaječníky a dělohu, která se stane na nějaký čas prvním domovem vašeho miminka. Vajíčko několik hodin postupuje do dělohy, kde i nadále dozrává výstelka, která bude připravena přijmout oplodněné vajíčko. Po skončení 2. týdne se budete nacházet v proliferační fázi menstruačního cyklu, což znamená, že děložní výstelka roste velmi rychle.

Právě nastal ten pravý čas. V době ovulace se objeví tzv. plodný hlen, dozrálé vajíčko je ve vejcovodech, případně v děloze. K početí děťátka ještě chybí sperma, které dodá váš partner.

V případě, že dosáhne žena orgasmu při milování, šance na otěhotnění ještě zvýší. Jedna ze spermií proniká do vajíčka a dojde ke spojení. Třiadvacet a třiadvacet chromozomů obou partnerů se propojí a dávají základ novému životu.

Seznam článků seriálu „Těhotenství týden po týdnu“

Pokud se Vám náš seriál alespoň trochu líbí, nebo je pro Vás jakkoliv přínosný, dejte o něm vědět svým známým a staňte našimi fanoušky na Facebooku. Děkujeme.Hledali jste:

"2 tyden tehotenstvi (31)", "oplodnění vajíčka video (20)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 3 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: