Hojivé účinky přírodní kosmetiky pro maminkyPřírodní kosmetika je mocná čarodějka. Neobsahuje totiž žádné chemické látky, které by zvyšovaly rizika alergenů. Tento fakt člověk uplatní zejména v péči o pokožku malého miminka, které je závislé na tom, co pro něj udělají jeho rodiče. Hlavní úlohou matky i otce, je postarat se o své dítě tím nejlepším způsobem. Pojďme se teď společně podívat na potřeby miminka a věnovat se komfortu jeho i maminky.

reklama

Rozšiřte svou výbavičku o přírodní hojivé produkty

Měsíček zahradní je bez pochyby léčivka, která našla řadu uplatnění zejména v kosmetice. Není tomu jinak ani u produktů z řad BioAroma. Balzám na opruzeniny a prsní bradavky kromě výtažku měsíčku, obsahuje i krétský včelí vosk, který je účinný svým zvláčňujícím a regenerujícím efektem. Ocení ho nejen vaše miminko, ale i maminka. Je velmi dobrým pomocníkem při bolavých bradavkách.

 

Každodenní kojení i přebalování pokožku dráždí

V prvních měsících života miminka, kdy žena není zvyklá kojit a neví, jak efektivně miminko nakrmit, může nastat problém, jak ze strany dítěte, tak i matky. Ochotný zdravotnický personál by měl ženě pomoci a správnou techniku kojení ženu naučit. Pokud miminko nepřibírá, něco je špatně. Může hůře sát nebo dokonce mamince způsobovat bolest prsních bradavek.

Také v dalším vývojovém období kojenci začnou růst zoubky, které jsou opět spojovány s možností podráždit bradavky, v nejhorším případě i do krve. Poraněná kůže je poté snadněji přístupná infekcím a zánět v prsu je opravdu nepříjemnou komplikací. Po každém kojení nanesením balzámu na bradavky v silnější vrstvě tomu žena může zabránit. Výhodou je, že balzám je i na opruzeniny, což ocení zvláště v momentě, kdy má dítě kolem zadečku a genitálií podrážděnou pokožku.

Když chce žena navíc minimalizovat i rizika poškození kůže z koupele, skvělou volbou jsou přírodní mýdla vyráběná ručně. Nevysušují kůži a jsou speciálně navržená k hydrataci pokožky tím nejšetrnějším způsobem. Olivový olej v kombinaci s měsíčkem a esenciálním olejem z levandule, chrání současně i před infekcemi, protože má antiseptické účinky.

 

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 2 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: