Bazální teplota v těhotenstvíBazální teplota ukazuje velmi přesné údaje, podle kterých se vám může podařit rychleji otěhotnět. Díky ní zjistíte, kdy dochází k ovulaci. Tehdy je ta správná doba k početí. Pokud nemáte pravidelnou menstruaci, je měření bazální teploty velmi důležité.

Co napoví měření bazální teploty

Díky měření bazální teploty se velice přesně dozvíte, kdy se dostaví ovulace. Bazální teplota se skládá ze dvou fází. V té první je teplota nižší, ve druhé fázi pak teplota stoupá. Mezi těmito dvěma fázemi dochází k ovulaci. A to je ten nejvhodnější čas na oplodnění.

reklama

Bazální teplota by měla být v den ovulace 37°C. Pokud dojde k oplodnění, neměla by teplota klesat. Pokud se chystáte otěhotnět pomocí sledování bazální teploty, měla byste si nejprve měřit bazální teplotu minimálně 3 měsíce každý den. Podle naměřených hodnot si tak můžete vytvořit graf. Podle něj zjistíte, jak se teplota v těle mění a jak vaše tělo funguje.

Bazální teplota se měří v pochvě. Vhodné je měřit si bazální teplotu vždy ráno. Pokud vám teplota před menstruací klesne, s největší pravděpodobností to znamená, že nejste těhotná. Pokud však neklesá, menstruace se nedostaví a teplota naopak stoupá, vypadá to nadějně.

Kdy využít měření bazální teploty

Měření bazální teploty obvykle využívají ženy, kterým se delší dobu nedaří otěhotnět. Bazální teplota ženám mnoho napoví o ovulaci. Dalším pomocníkem ke zjištění ovulace je ovulační test. Ten informuje ženu o plodných dnech.

V současnosti se může zdát otěhotnění složitější, komplikované. Důvodem je změna životního stylu žen. Podle statistik ženy v současnosti plánují těhotenství často po třicítce, kdy se zvyšuje počet komplikací s otěhotněním. Ženy pak řeší různé možnosti jak nejlépe otěhotnět. Jednou z možností je právě měření bazální teploty.

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 8 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: