Špinění na začátku těhotenstvíNa začátku těhotenství může docházet ke špinění. Může to být zcela přirozený jev, v některých případech je třeba zpozornět. Nebrat vzniklou situaci na lehkou váhu. Každopádně o tom, že špiníte, by rozhodně měl vědět váš gynekolog.

V některých případech díky krvácení v těhotenství může žena lehce přehlédnout fakt, že už je vlastně těhotná. Ke krvácení dochází právě v době, kdy se má dostavit menstruace.

reklama

Proč dochází ke špinění na začátku těhotenství

Děje se tak kvůli zahnizďování vajíčka v děloze. Tento proces může vyvolávat drobné krvácení, které však s menstruací jako takovou nemá vůbec nic společného. Nedoprovází-li jej bolest břicha, pak se většinou není třeba znepokojovat.

Žena si díky krvácení může myslet, že není těhotná. Z tohoto důvodu se pak těhotenství zjistí mnohem později, například až v osmém týdnu těhotenství. Na ultrazvuku je pak již jasně zřetelný tlukot srdíčka. Ten na úplném počátku těhotenství ještě vidět není.

Ke krvácení může také docházet při pohlavním styku. Avšak ani tady by nemělo být krvácení silné a opět by nemělo být doprovázeno bolestmi v podbřišku.

Jak se zachovat při špinění

Důležité je vždy navštívit lékaře. Ten vyloučí mimoděložní těhotenství, což je závažný stav, který ohrožuje těhotnou ženu na životě. Velké krvácení bývá bohužel často známkou hrozícího nebo právě probíhajícího potratu. Rozhodně není na místě panikařit, lékaři dnes umí i toto těhotenství zachránit.

Lékař pak těhotné ženě doporučí zvláštní denní režim. Nastávající maminka pak po určitou dobu dodržuje klid na lůžku, má zákaz pohlavního styku. Jsou jí předepsány léky na udržení těhotenství. Při dodržování tohoto léčebného režimu je velká pravděpodobnost, že se stav uklidní a těhotenství bude nadále probíhat bez komplikací.

Závěrem lze říci, že pokud se objeví slabé či silnější krvácení nebo bolesti, určitě navštivte lékaře. Je důležité vyloučit jakkoliv vážnou příčinu krvácení a v klidu tak prožívat další dny vašeho těhotenství.Hledali jste:

"špinění na začátku těhotenství (21)", "zahnizdovani vajicka (18)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 3 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: