Chřipka v těhotenstvíChřipka není vůbec nic příjemného, potká-li nás běžně v životě, pak na ní dostaneme léky, díky kterým chřipku brzy vyléčíme. Ale jak je to v těhotenství, když těhotné ženy nesmějí užívat velké množství léků?

Pokud vás chřipka skolila a jste těhotná, zajděte ihned k vašemu praktickému lékaři. Při jeho návštěvě mu nezapomeňte říct, že jste těhotná.

reklama

Léčbu raději nechte ve všech případech na lékaři, abyste si samoléčbou neublížila a hlavně také, abyste neublížila vašemu nenarozenému miminku. V takových to případech musíte být obzvláště opatrná a nenechat nic náhodě.

Jaké bylinky můžeme na léčbu chřipky užívat

Určitě se nemusíte obávat jitrocele, lipového květu nebo heřmánku. Můžete si klidně udělat studený obklad kolem krku a ten pak převázat suchým šátkem, nebo ručníkem.

Pokud máte kašel, pak je vynikající cibule s medem. Cibuli nakrájejte nadrobno a zalijte medem. Nechte 24 hodin luhovat a poté vzniklou šťávu můžete konzumovat po lžičkách.

Léky na chřipku v těhotenství

Co se týká léků v těhotenství, je výběr velmi zúžený a lékař vám nejlépe doporučí léky, které můžete užívat. Nekupujte si volně prodejné léky. Pokud si je však chcete přece jen koupit, oznamte lékárníkovi fakt, že jste těhotná. Nechte si doporučit léky.

Léčbu, ale rozhodně nepodceňujte. Mohla byste se dostat do velkých problémů. Jaké léky v těhotenství můžete užívat? Obávat se nemusíte ACC long, Stoptussin, Humex, nebo Sinecod sirup, ty se však nedoporučují v prvním trimestru, kdy je vaše těhotenství v začátcích a plod je v této době nejvíce ohrožen.

Pokud máte teplotu, snažte se jí zbavit studenými zábaly. Paralen by pro těhotné ženy neměl být nebezpečný a je to jeden z mála léků, který lze v těhotenství užívat.

Pokud máte rýmu je lepší užívání sprejů, méně vhodné jsou potom kapky do nosu a tablety. Užívat můžete například Nasivin, či Olynth. Nezapomeňte však, že tyto spreje můžete užívat nejdéle 7 dní. Vhodné jsou i spreje z mořské vody nebo Vincentky.

Na závěr lze konstatovat, že při jakémkoliv zhoršení zdravotního stavu by měla těhotná žena vyhledat lékaře. Tím se předejde možným komplikacím. Očkování proti chřipce se v těhotenství nedoporučuje.

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 8 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: