Bolest v podbřišku v těhotenstvíAsi každá žena se v těhotenství setká s bolestí v podbřišku. Proč je tomu vlastně tak? Protože máme v břiše plod, který se zvětšuje a s ním roste i děloha. Bolest může, ale i nemusí mít vážné důvody. Z pravidla se objevuje na začátku těhotenství a pak samozřejmě také na konci těhotenství.

Bolest v podbřišku v těhotenství

Bolest, která se objevuje právě na konci těhotenství, může být buďto z důvodů kontrakcí, nebo jsou to zatím jen poslíčci. Jak rozeznat poslíčky od kontrakcí? Poslíčci již nejednu ženu před porodem vyhnali do porodnice, odkud jí však opět poslali domů.

reklama

Poslíčky nebo kontrakce

Poslíčky můžeme popsat jako křeče v břiše, které jsou kontrakcím velmi podobné. Pokud vás tyto křeče postihnou, vlezte si do teplé vany. Pokud šlo o poslíčky, tak ty teplá voda utlumí. Tyto falešné kontrakce může žena pociťovat od druhé poloviny těhotenství. Některá žena je však nepocítí vůbec, jinou mohou trápit poslední týdny před porodem i denně.

Poslíčky můžeme popsat jako velmi nepravidelné stahy, které nezesilují na intenzitě a po chvilce vymizí. Nestává se, že by poslíčci přešli v porod. Pokud vás potrápili poslíčci ke konci těhotenství je zřejmé, že porod opravdu brzy nastane.

Pokud se jedná o kontrakce, jsou stahy pravidelné a v pravidelném časovém intervalu zesilují. Časový interval se postupně zkracuje a bolesti stále nabývají na intenzitě. K bolestem v podbřišku se přidává bolest v oblasti křížové kosti, náhlé ztvrdnutí břicha nebo také bolest vystřelující do stehen.

Kontrakce vznikají při stazích dělohy, která se snaží vypudit plod a vy je cítíte jako silnou bolest v podbřišku. Pokud jste prvorodička a bolesti se objevují pravidelně po 5. minutách, tak potom již skutečně nastal čas, kdy je třeba do porodnice jet.

Doporučuji, pokud vám ještě nepraskla voda, abyste si sebou do auta vzali přebalovací podložku, na kterou si sednete. V případě, že vám v autě praskne voda, vyteče právě do této podložky.

Pokud nerodíte poprvé, doporučuje se odjet do porodnice, když se kontrakce objevují po 10. minutách.

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 6 + 14 ?
Please leave these two fields as-is: