Bolest břicha v těhotenstvíJste těhotná a občas vás pobolívá v podbřišku. Tato situace má různé příčiny, které vás mohou méně či více znepokojovat. V následujícím článku vám ozřejmíme příčiny vzniku bolestí břicha, a jak se máte v takové situaci zachovat.

Příčiny bolestí břicha

Bolest břicha v těhotenství může mít různé příčiny a nejednou se s ní v průběhu těhotenství setkáte. Co může bolest břicha způsobit? Jaké jsou příčiny toho, že má těhotná bolesti břicha? Určitě při každé bolesti přemýšlíte, jestli je to bolest mírná, snesitelná, krátce trvající. Nebo zda se jedná o bolest silnější intenzity, déletrvající. Tato bolest může být signálem vážnějšího zdravotního problému.

reklama

Bolest může způsobit činnost dělohy, která se díky vašemu těhotenství začíná zvětšovat a kdy můžete cítit nepříjemné křeče. Podobné, které žena má i při samotném porodu. V tomto stadiu však nejsou křeče až tak výrazné, jako potom u porodu, nicméně žena je také vnímá nepříjemně. Touto bolestí není třeba se znepokojovat, pokud ji nedoprovází krvácení.

Bolest břicha však mohou způsobovat vážnější faktory, jež mohou vést i k potratu. V těhotenství musí být žena velmi obezřetná a neponechat nic náhodě. Může jít o hrozící potrat, kdy se dá ještě miminko zachránit. V tomto případě je velice nutná hospitalizace. Hrozící potrat poznáte bolestí v podbřišku a slabým krvácením. Jakmile k tomuto dojde, ihned kontaktujte lékaře. Je nutné, abyste byla v klidu a ležela, vaše léčba navíc bude rozšířena o hormonální léčbu pomocí léků. Pokud dochází k samotnému potratu, je bolest břicha intenzivní, stejně tak, jako je silné i krvácení.

Velmi silné bolesti břicha pak přicházejí, jedná-li se o těhotenství mimoděložní. V tomto případě je pacientka ve velkém ohrožení a je třeba co nejrychlejší transport do nemocnice.

Bolesti břicha v těhotenství však mohou být intenzivnější i ke konci těhotenství, kdy plod tlačí na okolní orgány a tento fakt může způsobovat různé bolesti břicha.

Jak se zachovat při bolestech břicha

V každém případě je nutná kontrola u gynekologa. Ten vyloučí bezprostřední riziko hrozícího potratu a vyloučí další výše jmenované příčiny těchto bolestí. Nezjistí-li lékař žádnou závažnou příčinu bolestí břicha, není nutný žádný speciální režim. Vhodné však jsou častější gynekologické prohlídky těhotné ženy.

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 9 + 5 ?
Please leave these two fields as-is: