Tvrdnutí břicha v těhotenstvíTvrdnutí břicha v těhotenství je velmi častý problém, se kterým se setkává velká spousta rodiček. Proč tomu tak je a proč dochází k tvrdnutí břicha v těhotenství? Tvrdnutí bříška způsobuje napínání svalstva v děloze. Děloha po celou dobu těhotenství pracuje a samozřejmě se zvětšuje.

Pokud u vás dochází k tvrdnutí bříška, určitě se vyvarujte déletrvající namáhavé práci. Sdělte svůj problém lékaři. Tvrdnutí bříška může být doprovázeno stahy dělohy, kontrakcemi. Toto se děje celé těhotenství s rozdílem, že některá z nás to vnímá intenzivněji, jiná o tomto faktu naopak vůbec neví, protože jej nevnímá vůbec.

reklama

Pokud patříte mezi ty, kdož vnímají stahy dělohy intenzivněji a tvrdne vám bříško, pak vám lékař napíše magnesium, které tyto projevy utlumí. Stav maminky však může být i vážnější a v tomto případě potom dochází k hospitalizaci. Ke tvrdnutí bříška dochází častěji ke konci těhotenství, kdy se k němu přidávají i poslíčci, které jsou velmi podobné kontrakcím a rodičku většinou přesvědčí o tom, že je čas odebrat se do porodnice, kde však zjistí, že se jedná o planý poplach a opět odchází ještě na pár dní domů.

Tvrdnutí břicha v těhotenství nepodceňujte

Tvrdnutí bříška může předznamenat předčasný porod, proto jej určitě nepodceňujte a vždy o něm informujte svého lékaře. Ten jediný bezpečně zjistí proč se tomu tak děje a zda-li jsou potřebná jakákoliv opatření. Pokud vám tvrdne bříško šetřete se a dopřejte si co nejvíce klidového režimu, vězte, že tento odpočinek po porodu doženete.

Při tvrdnutí bříška může občas docházet i ke krvácení, je-li to však krvácení mírné s tmavou barvou, není třeba se jím znepokojovat, ale určitě byste o tom měla uvědomit vašeho gynekologa/porodníka, který vám k tomu samozřejmě řekne mnohem víc. V těhotenství si nenechávejte žádný zdravotní problém pro sebe.

Komentář

  1. Lenka napsal(a):

    Na tvrdnutí bříška mi bylo doporučeno magnesium :) přesněji magnesium lactici medicamenta a musiím říct, že vše pak bylo v pořádku :)

  2. Olina P. napsal(a):

    mám stejné zkušenosti jako lenka, magnesium na tvrdnutí zabralo

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 6 + 15 ?
Please leave these two fields as-is: