Těhotenská móda SpoKojenec.cz
Jak vybrat oblečení pro těhotenství a kojení

Výběr oblečení pro rostoucí bříško řeší dříve nebo později každá těhulka.

Nejdříve se většinou vejdete do svých kalhot a sukní, které vám dříve byly volnější. Později však začínají tlačit a tísnit a je na čase najít vhodný e-shop či zajít do obchodu s těhotenskou módou.
Pro váš šatník v období těhotenství a kojení je nejdůležitější zásadou pohodlnost a kvalitní, příjemné materiály. Oblečení by nemělo nikde tlačit a mělo by být ze zdravotně nezávadných materiálů, které se snadno perou.

reklama

Jak vybírat kalhoty

Mezi kalhotami bývají nejoblíbenější střihy s všitým úpletovým lemem, který přiléhá na bříško a je dostatečně pružný, a tak Vám vydrží až do konce těhotenství.

Zejména maminky, které čekají druhé a další dítě nebo dokonce dvojčata, a mají tedy i větší bříško, často ocení podpůrný těhotenský pás, který bříško podpírá a ulehčuje zádům. Vybírejte přitom pás z kvalitního a příjemného materiálu, typ můžete volit také podle toho, zda potřebujete, aby byl nenápadný i pod přiléhavým oblečením.

Jak vybírat těhotenské tričko? Co je to tunika 2-v-1?

Je zbytečné kupovat velké množství těhotenského oblečení. Při nákupu těhotenských tunik, triček a halenek nezapomeňte, že existují i topy vhodné zároveň pro těhotenství i kojení. Ušetříte tím peníze i místo v šatníku.

Pokud už máte nakoupená těhotenská trička, určitě si po porodu pořiďte pár kojicích triček, tunik či halenek. Mají nenápadné skryté otvory pro kojení, o kterých víte jen vy! Po porodu je tedy využijete na diskrétní kojení doma i na veřejnosti, aniž byste musela vyhrnovat volná trika nebo rozepínat celou košili. Nepotáhne vám na záda a nebudete muset zakrývat povolené bříško miminkem : )  Kojicí trička mají navíc velkou výhodu, že je můžete směle nosit, i když už nekojíte. Nezasvěcení totiž opravdu nepoznají, že je triko něčím speciální.

 

Proč mít těhotenskou podprsenku

Podprsenka je v těhotenství je velmi důležitá. Prsa zvětšují svůj objem poměrně záhy, již v prvních třech měsících, a pokud nebudou správně podpírána, mohou zůstat natrvalo pokleslá. Těhotenská podprsenka by měla mít širší ramínka, velikost vybírejte raději podle aktuálního stavu svého těla.

Před porodem si obstarejte ještě kojící podprsenku s otevíracími košíčky, bude se Vám hodit už v porodnici. Opět vybírejte pohodlný střih a příjemný materiál.
Pozornost věnujte i pohodlným spodním kalhotkám. Po porodu si můžete obstarat stahující kalhotky, které vám pomůžou vrátit figuru.

Zaručenou kvalitu široké nabídky těhotenských i kojících oděvů najdete na e-shopu www.spokojenec.cz. Ten Vás může provázet od začátku těhotenství až po období kojení a nošení dětí. Najdete na něm totiž také šátky na nošení dětí.

Móda většiny dnešních těhulek nezakrývá, nýbrž zdůrazňuje krásné bříško. Zkuste si to užít i vy!

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 11 + 2 ?
Please leave these two fields as-is: