Video: Vývoj plodu týden po týdnu (10. až 14. týden)Sledujte své těhotenství týden po týdnu přímo uvnitř bříška. Následující video Vám ukáže, jak se plod vyvíjí mezi 10. – 14. týdnem těhotenství.

Vývoj plodu týden po týdnu – 10. až 14. týden těhotenství

reklama

V 10. týdnu těhotenství, kdy je děťátko veliké zhruba jako jedna větší oliva, již vstupuje do fáze vývoje plodu. Jeho obličejové rysy jsou definovány a začínají se tvořit zuby. Během následujících týdnů, tkáně a orgány rostou a dospívají rychleji.

Miminko se začíná krouti a kopatBlanky mezi prsty na rukou a na nohou jsou pryč, vyvíjejí se nehty a otisky prstů. Vaše děťátko již může otevřít a zavřít pěsti a kroutit prsty u nohou.

Vyvíjející se svaly a reflexy dovolují prudší pohyby, takže se uvnitř začíná miminko kroutit a kopat. Jste-li prvorodičkou, nebudete tyto pohyby pravděpodobně cítit do 18. až 20. týdne těhotenství.

Červené krvinky Průsvitná kůži odhaluje životně důležité orgánySkrze průsvitnou kůži, jsou viditelné životně důležité orgány. Všechny tyto orgány jsou funkční, včetně rostoucího mozku, nervového systému, střev a jater, která přebírají tvorbu červených krvinek místo zaniklého žloutkového vaku.

Plod získává živiny a kyslík od matky přes pupeční šňůru, která nyní naplno pracuje.

Děťátko začíná dělat grimasyKolem 12. týdne těhotenství tvoří ledviny moč, kterou Vaše dítě začíná automaticky vylučovat do plodové vody. Dítě plodovou vodu polyká a vylučuje ji opět močí.

14. týden těhotenství – oči a uši jsou na svém místě a děťátko se tak může mračit, mžourat a pošklebovat se.

Právě jste na počátku 2. trimestru těhotenství, o kterém mnoho žen tvrdí, že je z celého těhotenství to nejkrásnější.

Další informací najdete v našem seriálu Těhotenství týden po týdnu.

<< Video 1. – 9. týden těhotenství Video 15. – 20. týden těhotenství >>

 

Související články:

10. týden těhotenství
11. týden těhotenství
12. týden těhotenství
13. týden těhotenství
14. týden těhotenstvíHledali jste:

"vývoj plodu (1142)", "vývoj plodu týden po týdnu (301)", "video vývoj plodu (151)", "plod v 10 týdnu (26)", "těhotenství vývoj video (23)", "10 týden těhotenství bříško (22)", "jak se vyvíjí plod (13)", "vývoj plodu po týdnech video (11)"

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 6 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: