Video: Vývoj plodu týden po týdnu (1. až 9. týden)Sledujte své těhotenství týden po týdnu přímo uvnitř bříška. Krátké video Vám přiblíží vývoj plodu mezi 1. – 9. týdnem těhotenství.

Vývoj plodu týden po týdnu – 1. až 9. týden těhotenství

reklama

 

Dozrávání buněk ve vajíčkuBěhem prvního týdne těhotenství je Vaše oplodněné vajíčko, nazývané také blastocyst, na cestě do dělohy. Vajíčko je velké zhruba jako hrot pera.

V následujících dnech dozrávají buňky ve vajíčku. Shluk těchto buněk neboli vnitřní buněčná hmota formuje vaše dítě. Vnější buňky formují amniotickou (plodovou) dutinu a placentu. Blastocysty se pak zbaví svého ochranného pouzdra a vnoří se do děložní stěny.

Zhruba v 5. týdnu těhotenství má vyvíjející se plod velikost sezamového semínka. Buňky, které kdysi tvořily blastocysty uvnitř buněčné hmoty začínají formovat mladé embryo a tvořit primitivní orgány.

Mozek a mícha Vašeho dítěte jsou viditelné skrze jeho průsvitnou kůži. Právě v tomto období se formuje oběhový systém Vašeho děťátka a jeho srdíčko začíná bít.

Vaše dítě vypadá spíše jako malý pulec, než člověk. Živiny a kyslík čerpá pomocí právě vytvořené placentě a pupeční šňůře.

Konec 9. týdne těhotenstvíKolem 9. týdne těhotenství je ocasní konec téměř neznatelný. Vaše děťátko se podobá, s vyčnívajícími končetinami a prstíky, člověku každým dnem více a více. Vyniká hřbet nosu, ústa a oči a malé ušní lalůčky.

Miminko je na konci 9. týdne těhotenství velké zhruba jako hrozen a váží jen zlomek unce. Je těžké uvěřit, jak rychle se vyvíjí jedna buňka v tak krátké době do nezaměnitelného těla dítěte.

Více informací se dočtete v našem seriálu Těhotenství týden po týdnu.

<< Seznam videí o těhotenství Video 10. – 14. týden těhotenství >>

 

Související články:

1. týden těhotenství
2. týden těhotenství
3. týden těhotenství
4. týden těhotenství
5. týden těhotenství
6. týden těhotenství
7. týden těhotenství
8. týden těhotenství
9. týden těhotenstvíHledali jste:

"těhotenství týden po týdnu video (645)", "vývoj plodu video (622)", "vývoj plodu v těhotenství (81)", "vývoj plodu týden po týdnu video (71)", "vývoj embrya video (65)", "vývoj plodu dítěte (56)", "vývoj plodu dítěte video (54)", "vývoj plodu po týdnech (48)", "těhotenství vývoj plodu (41)", "vývoj dítěte v těhotenství (35)"

Komentář

 1. Kateřina napsal(a):

  Dobrý den,
  mam zvláštní dotaz. Má kamarádka (velká intrikánka) tvrdí, že je ve třetím – čtvrtém týdnu těhotenství. Když jsem po ní chtěla vidět těhotenskou kartu, odpověděla že ji ještě nedostala, přitom u gynekologa byla už třikrát. Dnes byla opět, chtěla jsem vidět fotku plodu a na to mi odpověděla, že tam žadný plod ještě vidět není, ale že jí doktor dělal ultrazvuk a ona slyšela srdíčko.. je toto možné, nebo opět jen intrikuje? Děkuji za odpověď. Mějte hezky den. K

  • Lůďa napsal(a):

   Ahojky!

   Nejsem doktor, ale mám své zkušenosti (jsem v 15tt). Srdíčko je vidět nejdřív v šestém tt a tluče nepravidelně. Průkazku ji ještě Dr.dát nemusí, je to dost brzo. Každopádně na UZ by embryo muselo být vidět – resp. odpovídající vývoj. Pokud ji potvrdil těhotenství a dělal uz tak ji to taky ukázal (kde se mimi nachází). Měj se. L.

  • nikola napsal(a):

   Můj gynekolog mi dá těhotenský průkaz až ukončím třetí měsíc.Na ultrazvuku jsem viděla taky srdíčko, ale je to ještě maličký, takže by na fotce nic vidět nebylo.

  • nikyta napsal(a):

   ahoj videt ho nemusí a taky nemusí mít kartu ja to měla to samy byla sem podle krevních testu těhotna ale nic nebylo vidět až v patím tídnu těhotenstvy se něco ukazalo ale pokud by byla 3 až 4 tydny těhotna anic by nebylo vidět byla by hospitalizovana pro podezření na mimoděložní těhotenstvy jako to uděly semnou

Přidejte svůj komentář a diskutujte s ostatními

*

Chci e-mailem zasílat upozornění na nové komentáře.
Můžete se přihlásit ke sledování komentářů přímo, bez odeslání komentáře.

Kolik je 10 + 14 ?
Please leave these two fields as-is: